Kudy na Kuks?

Hospital kuks je výborně dostupný a to hned prostřednictvím několika druhů dopravy.

Na kole | Vlakem | Autem | Autobusem

Můžete si tak cestu na Vinobraní naplánovat tak, jak Vám bude vyhovovat a akci si užít bez starostí a naplno.

K cestě na Vinobraní lze využít:

Kolo

Na Kuks vede labská cyklostezka, po které je možné dojet pohodlně a bezpečně na kole a to jak ze směru od Hradce Králové (Jaroměře), tak od Dvora Králové.
Úsek z Hradce Králové do Kuksu byl slavnostně otevřen v květnu 2013. Jedná se o nejdelší souvislý úsek Labské cyklostezky v Česku. Cyklostezka propojila nejzajímavější regionální památky (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov) s krajským městem a navazuje na další cyklotrasy.
Téměř 30km trasa vede podél řeky Labe po rovině a je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Vlak

Železniční stanice Kuks se nachází necelých 300m od zahrad Hospitalu Kuks. Časté spojení v dopoledního hodinách tam a v odpoledních hodinách zpět. Vlak je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí cestovat pohodlně a navíc se můžete narozdíl od auta nebo kola na zpáteční cestu posilnit vínem nebo burčákem.
p

Rychlíky společnosti ARRIVA budou zastavovat ve stanici Kuks dle jízdního řádu viz příloha.Jízdenky je si možné zakoupit na všech pokladnách a jízdenkových automatech společnosti ARRIVA vlaky s.r.o. (jejich seznam je k dispozici zde: https://www.arriva.cz/cs/kontakt/prodejni-mista) nebo na

e-shopu na stránkách jizdenky.arriva.cz   nebo 11.9.2021 budou jízdenky i v doplňkovém prodeji u průvodčího ve vlaku, cestujícím ale doporučujeme využít předprodej.

Vlaky společnosti ČD jedou dle jízdních řádů.

Všechny informace najdete na idos.cz

Pozor  – výluka kvůli modernizaci trati Pardubice – Hradec Králové i nadále pokračuje a v úseku Pardubice hl.n. – Rosice nad Labem budou cestující přepraveni autobusy.

Auto

Na Kuks se dostanete po silnici č. 37 mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem. Po příjezdu do obce naleznete záchytné parkoviště, odkud je to do areálu již kousek, k samotnému hospitalu potom cca 15 minutová procházka.

Autobus

Pokud zvolíte cestu autobusem, vystupte na autobusové zastávce Kuks, rozcestí. Odtud pokračuje cesta stále rovně přess obec Kuks, s hospitálem na dohled. Procházka Vám zabere 15 minut.

Ke stažení: