Vinobraní na Kuksu

Vinobraní na Kuksu

Kudy na Kuks?

Hospital kuks je výborně dostupný a to hned prostřednictvím několika druhů dopravy.

Na kole | Vlakem | Autem | Autobusem

Můžete si tak cestu na Vinobraní naplánovat tak, jak Vám bude vyhovovat a akci si užít bez starostí a naplno.

K cestě na Vinobraní lze využít:

Kolo

Na Kuks vede labská cyklostezka, po které je možné dojet pohodlně a bezpečně na kole a to jak ze směru od Hradce Králové (Jaroměře), tak od Dvora Králové.
Úsek z Hradce Králové do Kuksu byl slavnostně otevřen v květnu 2013. Jedná se o nejdelší souvislý úsek Labské cyklostezky v Česku. Cyklostezka propojila nejzajímavější regionální památky (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov) s krajským městem a navazuje na další cyklotrasy.
Téměř 30km trasa vede podél řeky Labe po rovině a je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Vlak

Železniční stanice Kuks se nachází necelých 300m od zahrad Hospitalu Kuks. Časté spojení v dopoledního hodinách tam a v odpoledních hodinách zpět. Vlak je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí cestovat pohodlně a navíc se můžete na rozdíl od auta nebo kola na zpáteční cestu posilnit vínem nebo burčákem. Rychlíky mimořádně zastavují i v zastávce Kuks!

auto

Na Kuks se dostanete po silnici č. 37 mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem. Po příjezdu do obce naleznete záchytné parkoviště, odkud je to do areálu již kousek, k samotnému hospitalu potom cca 15 minutová procházka. Parkování 50 Kč/auto.

Autobus

Pokud zvolíte cestu autobusem, vystupte na zastávce Kuks,odb., případně regionální autobusy Královéhradeckého kraje (linky 297, 398, 410, 451, 491) Vás zavezou až na zastávku Kuks,parkoviště a zde budete také odpoledne nastupovat. Více informací naleznete v přiložených letácích , na www.dopravakhk.cz nebo www.idos.cz