Vinobraní na Kuksu

Vinobraní na Kuksu

Kudy na Kuks?

Hospital kuks je výborně dostupný a to hned prostřednictvím několika druhů dopravy.

Na kole | Vlakem | Autem | Autobusem

Můžete si tak cestu na Vinobraní naplánovat tak, jak Vám bude vyhovovat a akci si užít bez starostí a naplno.

K cestě na Vinobraní lze využít:

Kolo

Na Kuks vede labská cyklostezka, po které je možné dojet pohodlně a bezpečně na kole a to jak ze směru od Hradce Králové (Jaroměře), tak od Dvora Králové.
Úsek z Hradce Králové do Kuksu byl slavnostně otevřen v květnu 2013. Jedná se o nejdelší souvislý úsek Labské cyklostezky v Česku. Cyklostezka propojila nejzajímavější regionální památky (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov) s krajským městem a navazuje na další cyklotrasy.
Téměř 30km trasa vede podél řeky Labe po rovině a je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Vlak

Železniční stanice Kuks se nachází necelých 300m od zahrad Hospitalu Kuks. Časté spojení v dopoledního hodinách tam a v odpoledních hodinách zpět. Vlak je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí cestovat pohodlně a navíc se můžete narozdíl od auta nebo kola na zpáteční cestu posilnit vínem nebo burčákem.

Auto

Na Kuks se dostanete po silnici č. 37 mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem. Po příjezdu do obce naleznete záchytné parkoviště, odkud je to do areálu již kousek, k samotnému hospitalu potom cca 15 minutová procházka.

Autobus

Pokud zvolíte cestu autobusem, vystupte na zastávce Kuks,odb., případně regionální autobusy Královéhradeckého kraje (linky 297, 398, 410, 451, 491) Vás zavezou až na zastávku Kuks,parkoviště a zde budete také odpoledne nastupovat. Více informací naleznete v přiložených letácích , na www.dopravakhk.cz nebo www.idos.cz